Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Kim zostanę, gdy dorosnę?...

...- poznajemy zawody.

W tym tygodniu przedszkolaki dowiedziały się czym jest zawód. Przez cały ten czas dzieci dowiadywały się czym specjalizują się dane profesje. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami oraz pobudzenie i rozwijanie ich uzdolnień.
Odbyły się rozmowy, pokazy multimedialne. Przedszkolaki poznały atrybuty charakterystyczne dla danego zawodu. Oprócz tego miały możliwość praktycznego uczestnictwa w zajęciach. Między innymi dzieci poznały zawód kosmetyczki i w tym dniu wykonały kawowy peeling dłoni, wykonując tym samym ich masaż. Była to okazja zarówno do relaksu jak i pobudzenia zmysłów. W innym dniu, poznając zawód piekarza, przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje chleb. Dzieci, wykorzystując różne składniki, upiekły własny bochenek. Po upieczeniu miały możliwość zajadania się nim robiąc kanapki z pysznym, truskawkowym dżemem.