Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Piękna nasza Polska cała...

...projekt edukacyjny w grupie VI.

W grupie VI realizowany jest międzynarodowy projekt "Piękna Nasza Polska Cała".
W ramach projektu dzieci wykonują różne zadania. Między innymi przygotowały kącik o tematyce patriotycznej , odświętnie ubrane odśpiewały Hymn, gdy wybiła godzina 11:11.
Organizując w grupie obchody Święta Niepodległości  wykonały także pracę plastyczną ukazującą polskie godło.

Kolejnym zadaniem w ramach projektu było założenie zielnika. Dzieci z grupy VI poznały właściwości zdrowotne wybranych ziół, ich aromaty. Później bawiły się w rozpoznawanie ich za pomocą zapachu i wyglądu.  Przedszkolaki dowiedziały się dużo na temat zdrowego odżywiania związanego ze spożywaniem ziół. Poznały również leki i potrawy wykonywanie na ich bazie.

Innym zadaniem jakie dzieci z grupy VI wykonały w ramach Międzynarodowego Projeku "Piękna nasza Polska cała" to zadanie
"Piękna Niepodległa", które polegało na posadzeniu drzewa. Przedszkolaki pod okiem Pani posadziły w przedszkolnym ogrodzie wiśnię. Dowiedziały się jak sadzi się tego typu rośliny oraz obiecały, że każdego dnia, będąc w przedszkolu, będą o nią dbały.

Następne zadanie - "Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty" polegało na poznaniu kwiatów, które królują w Polsce i są jej symbolem. Zdecydowanie przewagę przejęły maki. Dzieci wykonały pracę plastyczną, podczas której wykonały maki z bibuły tworząc z nich piękne bukiety i wianki.

Kolejne zadanie polegało na pracy w plenerze - "Więc chodź pomaluj mój świat". Dzieci wraz z Panią utworzyły w przedszkolnym ogrodzie plener malarski. Na specjalnych sztalugach, do których przymocowały kartki, przy użyciu farb malowały krajobraz, z którym spotykają się codziennie, zarówno ten wokół przedszkola jak i ich miejsca zamieszkania.

"Być dobrym jak chleb" - dzieci z grupy VI upiekły wspólnie chleb - symbol polskiej gościnności w ramach Międzynarodowego Projektu "Piękna nasza Polska cała". Efekty pracy były zdumiewające, a jeszcze lepsza degustacja.

"Laurka dla mojego miasta". W ramach Międzynarodowego Projektu "Piękna nasza Polska cała" przedszkolaki wykonały kredą laurkę dla Oławy. Radosna twórczość wyzwoliła wśród dzieci wiele radości, pomysłowości i wykształciła umiejętność współpracy.

"Kulinarne podróże, małe i duże" to kolejne zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu "Piękna nasza Polska cała".
Dzieci poznały nazwy, wygląd, pochodzenie, a nawet smak różnych warzyw i owoców... nie tylko tych rosnących w Polsce, ale również egzotycznych, pochodzących z dalekich krajów. Gotowane bataty zaskoczyły przedszkolaków swym słodkim smakiem. Uśmiechy miały od ucha do ucha, które przypominały banany.