Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Pieczemy pierniczki...

... w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia.

Ojej cóż za zapach
cynamon goździki
coś mi się wydaje
że ktoś upiekł  pierniki

Świąteczne pierniki
serduszka dzwoneczki
kształty przeróżne
nawet gwiazdeczki

Rumiane, pachnące
pięknie przystrojone
zapewne na choince
będą zawieszone

Poznając świąteczne tradycje, przedszkolaki miały okazję udekorować pierniki. Ten okres w roku jest niewątpliwie najbardziej magiczny za sprawą przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Pierniczki zostały wcześniej przygotowane przez jedną z mam, za co serdecznie dziękujemy.
i wielobarwną posypką. Dzieci miały okazję zarówno spróbować udekorowane przez siebie pierniki, jak i wręczyć je swoim bliskim w ramach prezentów świątecznych. Zapach pierników towarzyszył grupie VII przez cały dzień. Przygotowując się do świąt dzieci poznały również świąteczne piosenki, którymi koniecznie chciały pochwalić się swoim bliskim.