Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Witamy na stronie Miejskiego Przedszkola nr 1

w Oławie

Dzisiaj na tablicy

Nasza placówka bierze udział w konkursie
,,Kim chciałbyś zostać w przyszłości?''

konkurs

Głównym celem konkursu jest zaprezentowanie umiejętności plastycznych przedszkolaków i poznanie ich preferencji odnośnie zawodu jaki chcieliby w przyszłości wykonywać.

Więcej informacji na stronie internetowej:

STANDARDY OCHRONY DZIECI

Szanowni Państwo
Zwracamy się z prośbą o zapoznanie się ze Standardami Ochrony Dzieci, zamieszczonymi w zakładce
o tej samej nazwie. Będą one omawiane również na czwartkowym zebraniu.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Szanowni Państwo

Ruszyła rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Oława na rok szkolny 2024/2025.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w zakładce "REKRUTACJA"

GÓRA GROSZA

Zachęcamy do wsparcia kolejnej akcji "Góra Grosza". Jak co roku zebrane datki zostaną przekazane na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i ich rodzin. Pieniążki zbieramy do puszek do dnia 15.03.2024r.

INNA METODA WSPARCIA AKCJI

Można skorzystać z e-SKARBONKI

Skanując kod QR znajdujący się na plakacie Góry Grosza.

Wchodząc na stronę

Aby wesprzeć akcję w imieniu konkretnej placówki należy w tytule przelewu podać
nazwę oraz adres placówki.

Tylko wpłaty, które w tytule będą zawierały powyższe dane, zostaną doliczone do wpłat danej placówki.

Ogólnopolski Rodzinny Konkurs
Plastyczno-Techniczny „Ludowe ozdoby choinkowe"

Gratulujemy Igorowi Tomaszczukowi zdobycia nagrody wyróżniającej w konkursie,
a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

AKCJA EKOLOGICZNA AMOS

Dzieci z grupy V  z zaangażowaniem włączyły się w akcję ekologiczną kleju AMOS.

Zachęcamy rodziców do wsparcia nas i przypominamy, że 120 pustych tubek po kleju to 30 tubek nowych klejów dla przedszkola :)

Poprzez tego typu działania nie tylko wspieramy nasze środowisko ale również kształtujemy postawy proekologiczne u naszych dzieci.

Szanowni Państwo

Zachęcamy do udziału w specjalistycznych kursach dla rodziców, które pomocne będą w radzeniu sobie z takimi problemami jak trudności z koncentracją u dziecka, komunikacją czy nadmiernym stresem. Poniżej zamieszczamy informacje o kursach oraz linki.

Mindfulness – treningi uważności w pracy z dziećmi

Zaburzenia koncentracji uwagi u dzieci w kontekście zaburzeń SI

Sposoby skutecznej komunikacji z dziećmi

Redukcja lęku i stresu u dzieci

***

List do Rodziców od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Rekrutacja dzieci do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Oławie
na rok szkolny 2023/2024

1. Ogłoszenie. Zasady rekrutacji dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych 2023/2024. Pobierz >>>

2. Zarządzenie Burmistrza Miasta Oława - terminy rekrutacji 2023/2024. Pobierz >>>

3. Załącznik 1 do Zarządzenia Burmistrza, terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego. Pobierz >>>

KLUB MAŁEGO CZYTELNIKA

Od października rozpoczyna swą działalność przedszkolny punkt wymiany książek. Aby zostać członkiem "Klubu Małego Czytelnika" należy przynieść do przedszkola (jedną lub więcej) książkę, która zostanie oznaczona i umieszczona na regale. Książki przynosimy do sali gr. IV, V lub VII w celu spisania, oznaczenia i umieszczenia na regale znajdującym się na górze w przedszkolu. Członkowie klubu mogą "wypożyczyć" do domu dowolną książkę znajdującą się w "Klubie Małego Czytelnika" oznaczoną pieczątką przedszkola, a po przeczytaniu oddać ją udostępniając innym klubowiczom. Każde dziecko biorąc książkę do domu MUSI wpisać do zeszytu: tytuł książki, swoje nazwisko, datę wypożyczenia, numer książki umieszczony obok pieczątki przedszkola. Przynosząc wypożyczoną książkę wpisujemy do zeszytu datę jej oddania. Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy! :)

***

NAKRĘĆMY SIĘ WSPÓLNIE !!! :)

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę plastikowych nakrętek. Pieniążki zebrane z nakrętek zostaną przekazane na rehabilitację dzieci z oławskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Tęcza".
Nakrętki można wrzucać do specjalnie oznaczonych pojemników znajdujących się w przedszkolnych korytarzach.

Dziękujemy!

***

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Pobierz >>>

***

Prosimy o zapoznanie się z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa w Miejskim Przedszkolu  nr 1 w Oławie  podczas realizacji zajęć opiekuńczych w zakresie wychowania przedszkolnego w okresie stanu epidemii wywołanego zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa. Pobierz >>>

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa - aneks (obowiązują od 11.03.2022 r.)  Pobierz >>>