Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Kącik czytelniczy

W naszym przedszkolu od 2013r. prowadzimy „Przedszkolny punkt wymiany książek”. Celem tej akcji jest rozwijanie u dzieci zainteresowań czytelniczych oraz rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki. Dzieci razem z rodzicami wybierają książeczki, które później wspólnie czytają.
Kącik cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków,
które nie tylko pożyczają bajeczki, ale także dbają by po przeczytaniu wróciły na swoje miejsce.

ABY ZOSTAĆ CZŁONKIEM ,,KLUBU MAŁEGO CZYTELNIKA''
należy przynieść do przedszkola jedną (lub więcej) książkę, która zostanie oznaczona i umieszczona na regale.
Członkowie klubu mogą ,,wypożyczyć" do domu dowolną książkę znajdującą się w Klubie Małego Czytelnika i oznaczoną pieczątką przedszkola, a po przeczytaniu oddać ją udostępniając innym klubowiczom.

Każde dziecko biorąc książkę do domu MUSI wpisać do zeszytu (pomagają rodzice Uśmiech):
tytuł książki
swoje nazwisko
-datę wypożyczenia
-numer książki umieszczony obok pieczątki przedszkola

Przynosząc wypożyczoną książkę, wpisujemy do zeszytu datę jej oddania.

ZASADY CZŁONKOSTWA W ,,KLUBIE MAŁEGO CZYTELNIKA'':

1. Biblioteka udostępnia zbiory dzieciom, pracownikom przedszkola oraz rodzicom dzieci naszego przedszkola.

2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne. Warunkiem otrzymania członkostwa jest ofiarowanie książki (jednej lub więcej)
i wzbogacenia księgozbioru biblioteki.

3. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na dwa tygodnie.

4. Nie wolno brać książek z księgozbioru biblioteki bez wpisania się do zeszytu.

5. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko.

6. Książki wypożyczonej na swoje nazwisko nie wolno przekazywać osobom trzecim.

7. Czytelnik, który ma nie oddaną w terminie książkę , nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.

8. Dokonując zwrotów książek należy wpisać swoje nazwisko, imie i datę oddania. Nie wolno pozostawiać wypożyczonych książek bez odnotowania ich w zeszycie.

9. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek. Zauważone uszkodzenia zgłasza się nauczycielce.

10.Czytelnik, który zniszczy lub zgubi wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki lub innej. Do momentu gdy tego nie uczyni, jest zawieszony
w prawach korzystania z biblioteki.

11. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zaznajomienia się z niniejszym regulaminem i do jego przestrzegania.