Środa, 2021-01-20

Witamy na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1
w Oławie

*************

Gmina Miasto Oława realizuje projekt dofinansowany z funduszy europejskich pn. „Wyposażenie pracowni szkół podstawowych i gimnazjów w Oławie”.Realizacja projektu ma na celu poprawę jakości warunków nauczania szkół podstawowych oraz gimnazjów w Oławie, a także zapewnienie rozwoju infrastruktury szkół w zakresie naukprzyrodniczych, matematycznych, cyfrowych oraz specjalistycznych.  >>> pobierz pozostałe informacje

KOMUNIKATY DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 1
                                                W OŁAWIE
Opłaty za obiady szkolne dla grup przedszkolnych 01,02,03 oraz klas 1-3  proszę uregulować do 22 stycznia 2021 r.
Rodzice proszeni są o kontakt z intendentem w sprawie naliczenia płatności. Tel. 071 30308014 wew. 22.

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 8  w Oławie podczas organizacji zajęć w okresie stanu epidemii wywołanego zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Procedura dotyczy uczniów klas I-III oraz dzieci uczęszczających do oddziałów wychowania przedszkolnego i została zaktualizowana na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia z dnia 08.01.2020 r. dla uczniów klas I-III z uwzględnieniem warunków organizacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Oławie (obowiązuje od 18.01.2021 r.)     pobierz <<<

Konkurs na kartkę świąteczną

2020-12-22

Samorząd Uczniowski wraz z Biblioteką Szkolną zorganizował konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ. Wszystkie prace możecie podziwiać w naszej galerii.

Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka

2020-12-21

Jak co roku włączyliśmy się w akcję charytatywną MIKOŁAJKOWA PAKA DLA DZIECIAKA, prowadząc zbiórkę żywności i artykułów pielęgnacyjnych dla dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. Jana Pawła II w Jaszkotlu. Najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich Darczyńców wraz z życzeniami świątecznymi i pięknym Aniołem przekazała Dyrektor ZOL Siostra Halina Borowska.

Spotkanie z Mikołajem

2020-12-06

W tym roku Mikołaj odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych w piątek 4 grudnia. Obdarował je prezentami i podziwiał występy artystyczne.

2020-11-27

25 i 26 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły bibliotekę, by świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Poznały jego historię, dowiedziały się, dlaczego pluszowy miś nosi imię Teddy i co to jest gawra. Rozpoznawały najsławniejsze książkowe i filmowe misie (Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona, Troskliwie Misie, Gumisie, Baloo, Yogi). Nie zabrakło również radosnych pląsów przy piosence „Gdy poczujesz szczęścia smak” i misiowych opowieści - dzieci wysłuchały fragmentów książek „Przygody pluszowych misiów” oraz „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry”.

Tydzień Życzliwości

2020-11-16

21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Ale dlaczego tylko jeden dzień?! Zróbmy tydzień życzliwości, dobroci, miłych słów, prostych gestów.
Samorząd Uczniowski zwraca się do wszystkich uczniów o nadsyłanie zdjęć: może to być zdjęcie rysunku, wiersza, uśmiechu, miłej chwili...
Prace przesyłajcie na adres: justyna.kleczek@sp8-olawa.pl

Pokaż innym jak to się robi!

2020-11-11

W dniu 9 listopada 2020 r. odbyło się przedstawienie teatralne z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, które przygotowała grupa 01 wychowania przedszkolnego pod kierunkiem pani Klaudii Zakrzewskiej. Dzieci zaprezentowały wiersze patriotyczne, inscenizację do piosenki pt. „Jestem Polakiem” oraz odśpiewały hymn państwowy.

Pasowanie na ucznia

2020-10-23

23 października br. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość ta wyglądała jednak inaczej niż zazwyczaj, ponieważ ze względu na zagrożenie epidemiczne nie mogli uczestniczyć w niej rodzice dzieci, a jedynie przedstawiciele trójek klasowych. Spotkania odbyły się w dwóch turach, w których wzięły udział po dwie klasy pierwsze wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców, członkowie prezydium Samorządu Uczniowskiego oraz reprezentacja nauczycieli.

2020-10-14

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty.(...)
W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,
a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.
(fragment listu ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej).

Festyn charytatywny

2020-10-12

W sobotę 10 października na oławskim Rynku zorganizowano festyn rodzinny na rzecz ucznia naszej szkoły Przemka Standio. Można było kupić domowe ciasta, zjeść pyszną zupę, pomalować twarz w finezyjne wzory, pobawić się z animatorami czy kupić los na loterii fantowej.
Nasza szkolna społeczność także włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia. Dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy przekazali fanty na kiermasz charytatywny.

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020

2020-10-12
W tym roku po raz kolejny włączyliśmy się w Wielką Zbiórkę Książek organizowaną przez fundację Zaczytani.org. W sumie zebraliśmy 701 książek dla młodszych i starszych czytelników, ale ponieważ nie wszystkie spełniły wymogi, ostatecznie przekazaliśmy organizatorom 515 egzemplarzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz Panu Tomaszowi Wilgoszowi, który przewiózł paczki z książkami do magazynu we Wrocławiu.