Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

11 marca uczniowie oławskich szkół podstawowych wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Klas I-III.

11 marca uczniowie oławskich szkół podstawowych wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Klas I-III zorganizowanym przez naszą szkołę.

„Ósemkę” reprezentowali Blanka Bartosz z kl. 1a, Adam Miłosz z kl. 2c i Karol Lech z kl. 3b, który otrzymał wyróżnienie.

Jury w składzie: Bogumiła Bobińska, Edyta Jarkiewicz, Iwona Mróz wyróżniło również Antoninę Bielawską z SP nr 1 i Aleksandrę Kowalczyk z SP nr 2.

Laureatkami tegorocznego konkursu zostały: Katarzyna Lala (SP nr 2), która zaprezentowała wiersz Tadeusza Śliwiaka „Wilk u dentysty”, Weronika Golańska (SP nr 1) recytująca utwór Romana Pisarskiego „Czy to szczotka, czy to jeż?” i Katarzyna Miszczak (SP nr 2), która wybrała tekst Ewy Mleko „O śwince i jej łysince”.

26 marca, podczas XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poetycki ranek”, wystąpią uczniowie klas IV-VI. Trzymamy kciuki za Olę Mączyńską, Natalię Znamirowską i Sandrę Grabarczyk.