Poetycki ranek

XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poetycki ranek”

26 marca w bibliotece szkolnej zaprezentowali się młodzi pasjonaci poezji z oławskich szkół podstawowych. „Ósemkę” reprezentowali: Aleksandra Mączyńska z kl. 4b, Natalia Znamirowska z kl. 5c i Sandra Grabarczyk z kl. 6b.

Konkurs prowadziła pani Halina Walczak.
Było nastrojowo, emocjonalnie, a czasem zabawnie. Uczestnicy zaskoczyli jurorów wysokim poziomem prezentacji. Ukojeniem dla ucha były także utwory poezji śpiewanej.
Po prezentacjach nastąpiły obrady jury. W oczekiwaniu na werdykt uczniowie wzięli udział w zabawach prowadzonych przez panią Karolinę Kolus.
Komisja konkursowa w składzie - Mirosława Jagodzińska, Marzena Kuriata i Justyna Piotrowska - przyznała nagrody w dwóch kategoriach:

Recytacja

I miejsce –Emilia Kołodziej SP nr 1 (W.Kwinto-Koczan „Dwa pająki”)

II miejsce – Julia Łuczyńska SP nr 5 (W.Szymborska „Kot w pustym mieszkaniu”)

III miejsce – Maja Bartkiewicz SP nr 2 (L.J.Kern „Stonóżka z Pimpifluszek”)

Poezja śpiewana
I miejsce – Weronika Polasz SP nr 4 (A.Osiecka „Okularnicy”)

II miejsce – Florian Chlebny SP nr 5 (J.Wasik „Nastroje”)

III miejsce – Anastazja Dokiciuk SP nr 1 (E.Waśniowska „Odpowiedz im dorosły polityku”)

Nagrodę publiczności otrzymała Weronika Polasz.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Urząd Miasta.