Konkurs czytelniczy „Spotkanie z Andersenem”.

8 kwietnia Filia nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oławie gościła uczniów kl. IIIa wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Sawicką.

Powodem wizyty był konkurs czytelniczy pod hasłem „Spotkanie z Andersenem”. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektur oraz umiejętnością współpracy. Dzieci przybyły w tym dniu przebrane za bohaterów baśni H.Ch.Andersena. Uczniowie nie tylko rozwiązywali zadania konkursowe, ale przygotowali występ wokalno–taneczny (piosenki o bajkach i czarownicach). Przez cały czas trwania konkursu wspaniale się bawili, dzięki miłej atmosferze stworzonej przez pracowników biblioteki – p. Urszule Lisiecką i p. Michała Czerniaka. Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym dyplomem i słodkościami, a zwycięska drużyna otrzymała dodatkowo ciekawe książki. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez zabawę oraz odkrywanie wartości literatury. Czekamy na kolejne konkursy i imprezy czytelnicze.