Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. W tym roku obchodziliśmy je pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”.

DZIEŃ ZIEMI

Ziemia jest naszym domem i jednym z najcenniejszych skarbów. Tymczasem wielu ludzi o tym nie pamięta. Wycinają drzewa, wylewają ścieki do rzek, zatruwają powietrze i zabijają zwierzęta. Trzeba więc stale przypominać o konieczności ochrony środowiska. Między innymi dlatego 22 kwietnia ogłoszono Światowym Dniem Ziemi.

Program i tematykę kolejnych obchodów wyznaczają ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. W tym roku była to promocja odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

Uczniowie naszej szkoły od lat włączają się w działania mające na celu edukację i uświadomienie, jak wiele każdy z nas może zrobić dla ochrony ograniczonych zasobów Ziemi. Klasa 5b,wraz z wychowawczynią Ewą Dziądziak, przygotowała apel, który zawierał nie tylko wiele treści ekologicznych, ale i skłaniał do refleksji.W takim dniu uświadamiamy sobie bowiem, że nasza planeta potrzebuje ochrony i opieki. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za kondycję Ziemi, gdyż jest ona wspólnym domem ludzi, zwierząt i roślin.

Apel był również okazją do nagrodzenia laureatów konkursów szkolnych, które odbyły się w ostatnim czasie.