Forum Samorządów Uczniowskich

I FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

20.11.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Oławie odbyło się I FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Zarząd Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły z opiekunem uczestniczył w tym wydarzeniu. Otwarcie Forum zaingurował Burmistrz Miasta Pan Tomasz Frischmann. Uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu Pana prof. dr hab. Jerzego Korczaka na temat: „ Samorządowości w Polsce”. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna, która miała formę zajęć warsztatowych. Zapoznaliśmy  się  z „Samorządowym Elementarzem” i dowiedzieliśmy się jak planować działania, określać ich cele i mówić innym o nich. Mieliśmy okazję pracować w grupach zadaniowych i współpracować z kolegami i koleżankami z innych szkół. Efektem współnej pracy było wykonanie projektu pod nazwą: „Wydarzenia Samorządu Uczniowskiego”. Wszystkim bardzo spodobała się taka forma zajęć, była ona okazją do zintegrownia się i wymiany doświadczeń między uczniami.  Miłymi akcentami spotkania był słodki poczęstunek, karaoke i wspólne zdjęcie. Z głowami pełnymi pomysłów wróciliśmy do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wykorzystamy je w planowaniu naszych działań.

Samorząd Uczniowski  SP 8