Konkurs Recytatorski

XI Międyszkolny Konkurs Recytatorski „Poetycki ranek”

„Dobra recytacja unosi się na dwóch skrzydłach: wartościowa literatura i wysoka kultura słowa”. /Zbigniew Zapasiewicz/

20 marca odbył się w naszej szkole XI Międyszkolny Konkurs Recytatorski „Poetycki ranek”.
Wzięło w nim udział 15 młodych recytatorów z pięciu oławskich szkół podstawowych.
Nas reprezentowały: Natalia Znamirowska (kl. 4c), Larysa Jazienicka (kl. 5b) i Monika Naglik (kl. 6b).

Jury w składzie: Mirosława Jagodzińska, Marta Karaś, Marzena Kuriata, po długiej naradzie wyłoniło zwycięzców.

Laureaci:
I miejsce – Natalia Hołówka SP nr 1 (poezja śpiewana – „Źródło życia”, tekst: E. Lipska)

II miejsce i nagroda publiczności  – Alicja Jany SP nr 4 (poezja śpiewana – samba z musicalu „Metro”)

III miejsce – Florian Chlebny SP nr 5 (A. Mickiewicz „Pani Twardowska”)

Wyróżnienia:
Natalia Znamirowska SP nr 8 kl.4c (K.I.Gałczyński „Strasna zaba”)

Jacek Kudela SP nr 5 (J. Brzechwa „Depesza”)

Konkurs prowadziła pani Halina Walczak, w przerwie uczestnicy wysłuchali koncertu gitarowego w wykonaniu uczennicy klasy 6b - Julii Fotygi.

Nagrody ufundował Urząd Miejski w Oławie.

Natalii gratulujemy wyróżnienia w konkursie!