Święto Szkoły

Dnia 11 stycznia 2017r. uczniowie klas IV- VI wraz z nauczycielami uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Święta Szkoły.

W tym roku świętowanie połączone zostało z zadaniem: „Znamy, bo czytamy” oraz Narodowym Czytaniem w Roku Sienkiewiczowskim.  Spotkanie rozpoczął wywiad dziennikarzy gazety szkolnej   „Na luzie”  z… Henrykiem Sienkiewiczem, który opowiadał o podróżach, twórczości  nagrodzonej literackim Noblem, biblioteczce  pałacowej
i meblach w Oblęgorku – ziemskim majątku otrzymanym od narodu polskiego za pisanie „ku pokrzepieniu serc”. Pisarz wspominał ulubione Zakopane, pamiętał o celujących stopniach z języka polskiego i historii na świadectwie dojrzałości. Nawiązał  do poznania w Nowym Jorku Carlosa Roloffa- rodaka i patrioty, którego  postać jest świetnie znana  jako gen. Karol Rolow Miałowski- patron naszej szkoły.

Po tej niezwykłej rozmowie prowadzonej przez Martynę Frysztak z kl. 6 b, Mikołaja Sroczka z kl. 5 a i Adama Charciarka z kl. 5 c  wystąpili zwycięzcy szkolnego konkursu recytatorskiego „Poezja nie tylko od święta”: Ola Mączyńska, Ola Seidel  z kl. 6 b (również w roli prowadzących) i Szymek Mikołajek z kl. 5 a. w repertuarze słowno- muzycznym. Następnie, po literackich popisach, nadszedł czas na muzykę skrzypcową oraz balet. Występem zachwyciły wszystkich Małgosia Pasierbska z kl.6 b oraz Marysia Wilgosz z kl. VI c.

Kolejną część apelu wypełniły prezentacje- klas IV- przysłów o książkach, klas V- inscenizacji fragmentów wybranych utworów i klas VI- reklamy dowolnej książki.

Łącznicy biblioteczni przedstawili szkolne wyniki zmagań czytelniczych oraz sukcesy naszej biblioteki- organizowane liczne konkursy i ciekawe spotkania z twórcami literatury dziecięcej.

Pani Dyrektor na zakończenie styczniowego święta wręczyła laureatom różnych konkursów dyplomy i książkowe nagrody, zachęcając do czytania, bo przecież „czytanie jest fajne”.