Konkurs zDolny Ślązaczek

Julia Świerczok jest finalistką wojewódzkiego  konkursu zDdolny Ślązaczek z matematyki oraz języka polskiego.

Konkurs zDolny Ślązaczek jest konkursem wojewódzkim, skierowanym do uczniów klas IV–VI szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego.

Jest on  realizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty przy współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

Celem konkursu zDolny Ślązaczek jest między innymi rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów szkół podstawowych .

W tym roku szkolnym konkurs zDolny Ślązaczek przebiegał w formule blokowo-przedmiotowej.

Eliminacje szkolne i powiatowe odbyły się w bloku polonistyczno - matematycznym.

Przedmiotowa część finałowa obejmie dwa konkursy: z języka polskiego oraz z matematyki.

Uczennica z klasy 6 d Julia Świerczok znalazła się w gronie finalistów  z matematyki oraz z języka polskiego. Finał konkursu z matematyki odbył się we Wrocławiu 18 stycznia.

8 lutego Julia przedstawi swoje umiejętności i wiadomości z języka polskiego wojewódzkiej komisji konkursowej.