Żegnamy zimę, witamy wiosnę

21 marca 2017 r., z okazji pierwszego dnia wiosny, uczniowie klas 4-6 wzięli udział w happeningu Samorządu Uczniowskiego pod nazwą „Wielojęzyczna wiosna”, a dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III obejrzały przedstawienie pt. „Marzanna” w wykonaniu uczniów klasy II b.

21 marca 2017 r., z okazji pierwszego dnia wiosny, uczniowie klas 4-6 wzięli udział w happeningu Samorządu Uczniowskiego pod nazwą „Wielojęzyczna wiosna”. Celem spotkania było zapoznanie z tradycją i zwyczajami związanymi z powitaniem wiosny w innych krajach, bogacenie zasobu słownictwa oraz integracja społeczności szkolnej. Każda klasa barwnie, ciekawie i z humorem zaprezentowała wylosowany kraj. Happening zakończył się wspólnym zaśpiewaniem piosenki zespołu Skaldowie pt. „Wiosna”. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania za zaangażowanie i udział w imprezie.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III obejrzały przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy II b. Zabawne teksty i żywiołowy taniec przybliżyły dzieciom dawny zwyczaj topienia marzanny - słomianej kukły symbolizującej zimę.