Międzyszkolny Konkurs Historyczny

26 maja 2017 r. uczniowie oławskich szkół podstawowych stoczyli między sobą "bitwę historyczną". W sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II w Oławie pod patronatem Burmistrza Miasta.

Reprezentanci poszczególnych szkół musieli wykazać się szczególną wiedzą historyczną. Najwięcej punktów zdobyła SP nr 2, II miejsce zajęła SP nr 1, a III przypadło SP nr 4. Nasza drużyna w składzie: Miłosz Chudek, Karol Drygiel i Szymon Krężel – zdobyła 33 punkty i zajęła IV miejsce. Dyplomy i nagrody książkowe o tematyce historycznej, ufundowane przez Urząd Miejski w Oławie, wręczyli uczestnikom w imieniu burmistrza miasta dyrektor i wicedyrektor ZOSiPOW oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4.