Dzień Sportu

31 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego. Gościem specjalnym imprezy był Piotr Morsztyn - czołowy polski zawodnik, wieloletni członek kadry narodowej w dyscyplinie jeździectwo, konkurencji skoki przez przeszkody.

Pan Morsztyn opowiadał uczniom o jeździectwie, swojej pasji jaką są skoki przez przeszkody, karierze i sukcesach sportowych.

Następnie uczniowie wzięli udział w rywalizacji sportowej, która miała charakter rozgrywek między klasami IV, V, VI. Odbyło się 5 konkurencji związanych z jeździectwem, po których wyłoniono zwycięską klasę na każdym z poziomów. Uczniowie „galopowali”, rzucali podkową, pokonywali parkur, wzięli udział w wyścigu powozów oraz rozwiązywali krzyżówkę o tematyce jeździeckiej.

Zmaganiom sportowym towarzyszyło dużo emocji i wesoła atmosfera. W czasie podsumowania rywalizacji sportowej uczniowie otrzymali dyplomy, słodki upominek, a zwycięskie klasy zdjęcia z autografem gościa.