ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Projekt był realizowany od 19 września do 29 września i wzięli w nim udział uczniowie klas III, IV,V i VI oraz nauczyciele.

W ramach akcji odbyły się:
- zajęcia z piłkami EDUBAL (tabliczka mnożenia) w klasach III na lekcjach wychowania fizycznego,
- na lekcjach języków obcych nauczyciele uczyli dzieci tabliczki mnożenia w języku angielskim i niemieckim,
- na zajęciach komputerowych dzieci wykonywały filmy z działaniami z tabliczki mnożenia,
- na lekcjach matematyki rozwiązywały zadania tekstowe z wykorzystaniem tabliczki mnożenia oraz kolejności wykonywania działań,
- uczniowie wraz z nauczycielami udekorowali korytarze szkolne w działania związane z tabliczką mnożenia.
Powstały również liczne wiersze i rymowanki na ten temat:
Kto tabliczkę mnożenia zna,
ten w szkole dobre oceny ma.
--------------------------------------
to powód jest do myślenia.
Mnożenie, dzielenie to super sprawa,
naucz się tego – to świetna zabawa.
---------------------------------------
Ładne kropki to nie wszystko,
Dzielą, mnożą, liczą wszystko!
Plus i minus to nie bajka,
Powiem, że to nawet frajda!

29 września, w dniu podsumowania projektu, patrole złożone z wybranych uczniów sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia, uczniowie klasy 5d wzięli udział w internetowym meczu ze znajomości tabliczki mnożenia na portalu internetowym matzoo.pl, a w sali gimnastycznej odbył się mecz matematyczno-sportowy. Uczniowie rywalizowali w licznych konkurencjach sportowych, zmagając  się jednocześnie z tabliczką mnożenia. W grupie klas czwartych zwyciężyła klasa 4a, w klasach piątych wygrała klasa 5d, a wśród klas szóstych najlepsza okazała się klasa 6b. Wszyscy uczniowie klas 4-6 zostali obdarowani słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców naszej szkoły.