Światowy Dzień Zwierząt

4 października, z okazji Światowego Dnia Zwierząt, uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych spotkali się z weterynarzem - panią Martą Aksman, wolontariuszką oławskiego przytuliska dla bezdomnych zwierząt - panią Pamelą Skwarczek oraz z pieskami - Abi i Ritą.
Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy szkolnego Koła Zwierzolubów, którym opiekuje się pani Marta Głogowska.

Uczniowie wysłuchali wykładu o tym, jak należy opiekować się swoim psem, dowiedzieli się o konieczności szczepień profilaktycznych i sterylizacji zwierząt. Pani weterynarz opowiedziała również o życiu psów w schronisku i o ich potrzebach. Zachęciła dzieci do wizyt w przytulisku nie tylko w celu adopcji psa, ale i wolontariatu. Dzieci mogą (pod kontrolą dorosłych) wyprowadzać psy na spacer i fotografować je. Zdjęcia będą wykorzystywane do ogłoszeń o adopcji zwierząt zamieszczanych w prasie i internecie.

Pani Aksman przedstawiła uczniom Ritę, 6-miesięcznego szczeniaczka ze schroniska, opowiedziała jej historię i zaapelowała o pomoc w poszukiwaniu domu dla pieska.

Spotkanie zakończyło się pokazem psich umiejętności w wykonaniu suczki Abi.