Pasowanie na ucznia

25 października 2017 roku przyjęliśmy do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych. Tematem przewodnim uroczystości były książki i korzyści płynące z czytania, ponieważ „książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy”, a  „kto potrafi zaprzyjaźnić się z książką, zyska wiernego i oddanego przyjaciela”.

W sali gimnastycznej zebrali się bohaterowie uroczystości - pierwszoklasiści - wraz z wychowawcami i rodzicami oraz zaproszeni goście: pani Małgorzata Pasierbowicz - zastępca burmistrza miasta Oława, pani Dorota Miszczak - zastępca dyrektora ZOSiPOW, pani Kamila Bartoszek - przewodnicząca Rady Rodziców oraz pan Andrzej Łabowski – naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego. Uroczystość poprowadzili: wicedyrektor ZSP nr 1 - pani Bogumiła Bobińska oraz Tosia Kaniuka i Maciek Ignatowicz - uczniowie klasy IIIe, która pod kierunkiem wychowawczyni, pani Edyty Jarkiewicz, przygotowała część artystyczną.

Pani dyrektor Bobińska życzyła pierwszoklasistom ciekawych wypraw, przygód i przeżyć oraz serdecznej przyjaźni z książką - skarbnicą wiedzy i mądrości.

Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Hania Golec, która zapewniła młodszych kolegów, że zawsze mogą liczyć na pomoc starszych uczniów. Ala Waś zadedykowała pierwszoklasistom i ich rodzicom dwa utwory - „Witajcie w naszej szkole” i „Pamiętajcie o ogrodach”, a Pola Brzezicka i Lena Łucinkiewicz zagrały przebój „Despacito”.

Następnie najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie - przyrzekli, że będą nie tylko rozwijać swoje talenty i wzorowo się uczyć, ale również szanować wszystkich ludzi i dbać o przyrodę. Aktu pasowania dokonały pani wiceburmistrz Małgorzata Pasierbowicz i zastępca dyrektora ZOSiPOW - pani Dorota Miszczak, a przewodniczący klas pierwszych podpisali Akty Nadania Klasy.

Po części oficjalnej wystąpili trzecioklasiści, którzyzaprezentowali przedstawienie pt. „Królewna się nudzi”. Lekarstwem na nudę okazały się praca i poszukiwanie zaginionej biblioteki.

Na zakończenie uroczystości pani burmistrz pogratulowała nowo pasowanym uczniom i ich rodzicom oraz wręczyła przewodniczącym klas rożki ze słodyczami. Pierwszoklasiści otrzymali także słowniki ortograficzne ufundowane przez Radę Rodziców.

Pani dyrektor Barbara Jarocka życzyła rodzicom, by zawsze byli dumni ze swoich dzieci i wspierali je w rozwoju oraz podziękowała wszystkim przybyłym za obecność w tym ważnym dla społeczności szkolnej dniu.