Piknik Rodzinny

W  sobotę 9 czerwca na terenach zielonych odbył się Piknik Rodzinny. Impreza zgromadziła liczne grono rodziców i uczniów, była więc wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej. W programie znalazły się m.in.: występy artystyczne, konkursy i zabawy oraz plener plastyczny. Przyłączyliśmy się także do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Najmłodsi mogli poszaleć na dmuchanych zamkach, na głodnych i spragnionych czekały przysmaki z grilla, pyszne ciasta i napoje (przy blisko trzydziestostopniowej temperaturze szczególnym powodzeniem cieszyła się woda), kreatywni mogli wykonać lapbooki, a aktywni pograć w piłkę nożną, tenisa stołowego lub pokonać rozmaite tory przeszkód. Wrażeń estetycznych dostarczyły występy artystyczne naszych uczniów, a na lubiących rozrywki umysłowe czekały gry planszowe. W ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam” ulubione książki czytali wszyscy - dzieci, rodzice, nauczyciele - łącznie było nas 616. W pikniku wziął udział burmistrz Oławy Tomasz Frischmann,  a gościem specjalnym była pani Kinga Grabowska-Bednarz – absolwentka naszej szkoły, mama pierwszoklasisty Maćka, z zawodu architekt, a z zamiłowania autorka książek dla dzieci (podczas jednego z poprzednich spotkań zdradziła nam, że uwielbia książki dla dzieci tak bardzo, że sama zapragnęła je tworzyć). Pani Kinga pisze i rysuje głównie dla dzieci, ale dla dorosłych też się jej zdarza - na stronie internetowej i na oficjalnym profilu na FB można podziwiać jej rysunki i akwarele. Podczas pikniku mieliśmy okazję porozmawiać z autorką, kupić jej książki i otrzymać autograf. Księgozbiór biblioteki szkolnej także wzbogacił się o kolejną pozycję – otrzymaliśmy w prezencie drugą część przygód „Pana Paluszka” z piękną dedykacją.