Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny

W styczniu 2018r. odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Jedna pasja – Droga do Pjongczang”, zorganizowany przez SP nr 71 im. Leona Kruczkowskiego we Wrocławiu. W konkursie wzięło udział dziesięcioro dzieci z naszej świetlicy. Wśród laureatów znalazły się: Zuzanna Mielcarek (II miejsce) i Karolina Marek (wyróżnienie).

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci sportami zimowymi, zachęcanie do aktywnego wypoczynku w czasie ferii oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych i pobudzanie kreatywności. Uczniowie mogli przedstawić poszczególne dyscypliny sportowe, własną wizję maskotek Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 lub inne spostrzeżenia na temat mających się odbyć w Korei Południowej igrzysk (np. drogę uczniów na kolejne igrzyska, wiodącą przez uprawianie sportów zimowych w ośrodkach takich, jak Zieleniec Ski Arena (sponsor konkursu). Honorowy Patronat nad konkursem objął Polski Komitet Olimpijski oraz PZN.