Dzień Dziecka

Dzień Dziecka rządzi się swoimi prawami – w tym dniu nie ma lekcji, kartkówek, sprawdzianów...
To czas relaksu i zabawy - młodsi uczniowie wybrali się więc do kina (dzieci z oddziałów przedszkolnych na film „Kaczki z gęsiej paczki”, a uczniowie klas I-III na „Wyszczekanych”), starsi natomiast, jak co roku, obchodzili Dzień Sportu.

A ponieważ niebawem rozpoczyna się Mundial, w sali sportowej spotkały się drużyny z różnych krajów świata: Portugalii (4a), Danii (4b), Polski (4c), Argentyny (4d), Francji (4e), Chorwacji (4f), Niemiec (5a), Belgii (5b), Hiszpanii (5c), Szwecji (5d), Anglii (6a), Urugwaju (6b), Kolumbii (6c) i Brazylii (6d). Sześcioosobowe zespoły z poszczególnych klas wzięły udział w rozmaitych konkurencjach sportowych, ale musiały również dokonać prezentacji „swojego” kraju (ciekawostki i informacje o najlepszych sportowcach w najpopularniejszych w danym państwie dyscyplinach) i odpowiedzieć na wylosowane pytania. Ocenie podlegało również kibicowanie w czasie turnieju – klasy przygotowały bowiem transparenty - flagi państw - i skandowały hasła dopingujące poszczególne drużyny. W skład komisji weszli nauczyciele wychowania fizycznego, a imprezę poprowadził pan Maciej Juszko. I miejsce zajęły klasy: IV c, V b, V d i VI c. Pani dyrektor Barbara Jarocka wręczyła wychowawcom i przedstawicielom klas dyplomy i słodkie upominki, ufundowane przez Radę Rodziców.