Odwiedziny w Urzędzie Miejskim i Straży Miejskiej

12 czerwca klasa 1c, wraz z wychowawczynią Ewą Muszyńską, odwiedziła Urząd Miejski i siedzibę oławskiej Straży Miejskiej.

Pod nieobecność burmistrza pierwszoklasistów przywitały zastępca burmistrza Małgorzata Pasierbowicz oraz Lilla Rzadkowska - sekretarz miasta. W ramach wizyty dzieci mogły zasiąść na chwilę w fotelu szefa miasta oraz zobaczyć Salę Rycerską. Na koniec uczniowie otrzymali drobne upominki oraz najnowszą książeczkę edukacyjną wydaną przez Urząd Miejski pt. „O smogu naszym wrogu”. W drugiej część wycieczki dzieci wraz z opiekunami wizytowały siedzibę oławskiej Straży Miejskiej, gdzie dowiedziały się, jak działa monitoring miejski oraz zapoznały się z codzienną pracą strażników.