Dzień „Śniadanie Daje Moc”

Dnia 7 listopada 2018 r. nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w realizacji ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”, skierowanego do uczniów klas I-III, mającego na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.

Należy pamiętać, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień.

Zanim jednak dzieci przystąpiły do przygotowywania posiłku, w klasach odbyły się zajęcia na temat zdrowego żywienia ze szczególnym zwróceniem uwagi na produkty spożywcze, które powinny znaleźć się w codziennej diecie. Przypomniano także 12 zasad zdrowego odżywiania według Instytutu Matki i Dziecka. Następnie uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowali drugie śniadanie. Były to kanapki z sałatą, wędliną, żółtym serem, jajkiem, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, zdrowe owocowe i warzywne szaszłyki oraz pyszne sałatki owocowe i surówki. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem i wspaniale sobie poradziły z zadaniem. Po pracy na korytarzach szkolnych odbyła się prezentacja, podczas której uczniowie recytowali wierszyki i rymowanki o zdrowiu, śpiewali piosenki, a na koniec odbyła się wspólna degustacja. W tym dniu w naszej szkole było smacznie, zdrowo i kolorowo.