W dniu 18.12.2018 r. w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Szachach.

Tylko tak duża hala mogła pomieścić prawie 300 szachistów, którzy uczestniczyli w Finale, po raz pierwszy rozgrywanym z udziałem Mistrzów Powiatów oraz zespołów z miejsc I - III z Mistrzostw Wrocławia. Obserwatorzy podkreślali bardzo wysoki poziom wielu partii, co było do przewidzenia, gdyż w Finale wystartowało wielu czołowych szachistów naszego kraju, a Dolny Śląsk jest potęgą w szachach dzieci i młodzieży w Polsce.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie zajęła historyczne, 6 miejsce na 25 najlepszych drużyn z całego województwa.

Zespół wystąpił w składzie:

1. Szczepan Wilgosz
  2. Mateusz Muczyński
  3. Eryk Bąkowski
  4. Amelia Górska

Opiekunem drużyny był Pan Roman Maślanka.

Gratulujemy naszym oławskim reprezentantom.