Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania ustanowiono w 2001 r., ale w naszej szkole obchodziliśmy go po raz drugi. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom korzyści płynących z czytania.
Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Pomaga odnieść sukces w szkole, a także jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

30 września uczniowie klas II i III spotkali się wraz z wychowawcami, by wysłuchać fragmentów książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” czytanych przez zaproszonych gości: panią Annę Bień - polonistkę z SP w Bystrzycy Oławskiej i mamę trzecioklasistki Niny, pana Michała Czerniaka z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Oławie oraz nauczycielkę j.angielskiego z naszej szkoły - panią Ewę Nowicką (prywatnie mamę pierwszoklasistki Helenki).

Dzieci nie tylko uważnie słuchały głośnego czytania, ale wzięły również udział w rozmowie dotyczącej domu, dobrych manier, darów lasu i tego, czy istnieją rzeczy niemożliwe. Uczniowie biorący aktywny udział w spotkaniu czytelniczym otrzymali zakładki do książek, a wszyscy uczestnicy dzienniczki lekturowe, w których będą mogli odnotowywać swoje postępy w czytaniu.