Pasowanie na czytelnika 2019

W listopadzie br. pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Ten uroczysty moment poprzedził "egzamin", który sprawdzał gotowość najmłodszych uczniów do korzystania z bibliotecznych zbiorów.

Pierwszoklasiści mają możliwość wypożyczania od początku roku szkolnego, brali także udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których poznali zasady korzystania z biblioteki, zatem "egzamin" był jedynie formalnością. Podzieleni na grupy uczniowie odpowiadali na pytania, rozpoznawali książki, które można wypożyczyć w szkolnej bibliotece, bohaterów baśni i legend oraz karty bibliteczne, z których korzystamy. Po złożeniu przyrzeczenia nastąpił akt pasowania i przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia oraz wręczenie upominków - zakładek do książki oraz listów (dzieci otrzymały dwa listy - jeden skierowany przez bibliotekarzy do rodziców, a drugi, którego autorką była książka -  do dzieci).
Bibliotekę opuścili kolejni aktywni użytkownicy, wśród których z pewnością są przyszli miłośnicy książek.