Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień, dlatego 6 listopada 2019 roku uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych już po raz szósty wzięły udział w szkolnej akcji Dzień Zdrowego Śniadania.

W tym dniu dzieci najpierw same przygotowały, a potem wspólnie spożywały drugie śniadanie. Na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” pojawiły się kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, zdrowe soki oraz pyszne sałatki i surówki. Tego dnia w naszej szkole było smacznie, zdrowo i kolorowo. Na zakończenie wręczono klasom dyplomy za udział w  imprezie.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, szansę na integrację klas, ale również zwiększyła świadomość dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.