Raport z organizacji w szkole obchodów 30 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W tym dniu w na szkolnych korytarzach było pięknie, niebiesko, ponieważ cała społeczność szkolna była ubrana w barwy UNICEF, organizacji, która - jak wiadomo - dba o prawa dziecka na całym świecie.

Zakwitło też mnóstwo niebieskich kwiatów, wykonanych przez wszystkich uczniów naszej szkoły, a także zawisło ponad 100 niebieskich balonów.

Podczas uroczystego apelu, który przygotował Klub Młodych UNICEF, działający na terenie naszej szkoły od września tego roku, przewodnicząca szkoły odczytała historię Konwencji Praw Dziecka.

Członkowie Klubu Młodych przedstawili w zabawny sposób Prawa Dziecka, a następnie cała szkoła zaśpiewała z akompaniamentem gitary i pod kierunkiem opiekuna Klubu Młodych UNICEF, p. Justyny Kłeczek, „Piosenkę o Prawach Dziecka”, która do końca dnia nie schodziła z ust uczniów.

Podczas uroczystości obecne były nasze lokalne media, dzięki którym wszyscy odbiorcy Oławskiej Telewizji Kablowej dowiedzą się o prawach dzieci i o działalności UNICEF na rzecz ich ochrony.