„Jesteś z nami”

27 listopada odbyła się XV edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Jesteś z nami” zorganizowanego przez Zespół ds. Integracji przy Szkole Podstawowej nr  5 w Oławie. Nasze uczennice z sukcesem reprezentowały „Ósemkę” - Daria Dawidowicz z kl. II c zajęła I miejsce w kategorii klas drugich, Maria Sobiecka z kl. I b III miejsce w kategorii klas pierwszych, a Julia Łabowska z kl. III c otrzymała wyróżnienie.

Zadaniem uczniów klas I-III oławskich szkół było wykonanie pracy plastycznej na temat „Przyjaźń to największy skarb”. Konkurs miał na celu szerzenie idei integracji dzieci z niepełnosprawnością z ich zdrowymi rówieśnikami oraz uświadamianie, że bez względu na sprawność ruchową czy intelektualną każdy człowiek ma podobne pragnienia, marzenia, potrzeby i uczucia.