Jasełka klas IV-VI

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w jasełkach bożonarodzeniowych oraz koncercie kolęd.

Uczniowie z klasy 5e swoją grą aktorską w oryginalny sposób ukazali sens świąt chrześcijańskich.

Głównym przesłaniem jasełek było udzielenie odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule przedstawienia: „O co naprawdę chodzi w  święta Bożego Narodzenia?” Uczniowie przypomnieli, że istotą tych świąt nie są drogie prezenty, suto zastawione stoły, najmodniejsze ubrania czy inne dobra materialne. Najważniejszą postacią jest osoba małego Jezusa, który przychodzi do nas w drugim człowieku, często tym samotnym, zapomnianym, potrzebującym.

Nie zabrakło również pięknych śpiewów kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Podczas koncertu każda klasa zaśpiewała przygotowaną wcześniej kolędę.