Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności

Drużyna kreatywnych Migotek z SP 8 wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności zorganizowanej przez Fundację Destination Imagination Polska, dzięki czemu nasza szkoła otrzymała tytuł Szkoły Kreatywności i Innowacyjności. Destination ImagiNation (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 42 krajach na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą, dla tych, którzy chcą rozwijać różne zdolności przydatne na całe życie.

Drużyna w składzie: Hanna Duda 3b, Marcelina Józefiak 3a, Liwia Kłeczek 3a, Julia Michalak 3d, Dominika Pluta 3d, Maja Sztypa 3d i Maria Walaś 3c, przez cały rok przygotowywała się do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, realizując projekt konstrukcyjny Most z kart i taśmy. Trenerem drużyny była pani psycholog Agnieszka Skorupińska. Podczas cotygodniowych zajęć dziewczynki opracowywały sposób budowy mostu, przy użyciu jedynie kart do gry i taśmy klejącej. Trzymały się dość surowych wytycznych narzuconych przez organizatorów z DI, które ściśle określały dane techniczne mostu. Poza tym napisały scenariusz historii, w której w/w most łączy dwie czasoprzestrzenie. Samodzielnie wykonały stroje do przedstawienia, zrobiły piękną dekorację, która przy użyciu metod technicznych zmienia się, ukazując różne czasoprzestrzenie. Finalnie, ze względu na nietypową sytuację w świecie, drużyna wzięła udział w Wirtualnej Olimpiadzie Kreatywności, prezentując swoje dokonania za pomocą samodzielnie nagranych 2-minutowych filmików, na których Migotki opowiadały o procesie twórczym podczas pracy nad wyzwaniem konstrukcyjnym. Dzięki udziałowi uczniów naszej szkoły w projekcie DI, szkoła otrzymała tytuł Szkoły Kreatywności i Innowacyjności.