Szkolny Konkurs Recytatorski Klas I-III

15 lutego 2021 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Jego celem jest kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

W zmaganiach wzięło udział 24 recytatorów z klas I-III, którzy po swoich występach byli oklaskiwani gromkimi brawami przez przybyłych uczestników.
Jury w składzie: Ewa Muszyńska, Edyta Jarkiewicz, Agnieszka Sawicka wyłoniło zwycięzców.

Klasy pierwsze
I miejsce zdobył Witold Dubiel z klasy 1a - recytując wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”
II miejsce - Oliwia Chromiec 1b
III miejsce - Maja Pawulich 1a

Klasy drugie
I miejsce zajął Filip Brzezicki z klasy 2b - deklamując wiersz Wandy Chotomskiej „Kłopoty z r”
II miejsce - Maria Rubaszewska 2c
III miejsce -  Emilia Bednarczyk 2b

Klasy trzecie
I miejsce - Jeremiasz Kliszczak z klasy 3d wierszem Juliana Tuwima „Ptasie radio”
II miejsce - Ksawery Książkiewicz 3a
III miejsce - Błażej Wiśniewski 3c

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi i rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim!