Pasowanie na czytelnika

W marcu pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Zazwyczaj pasowanie na czytelnika organizujemy tuż po uroczystości pasowania na ucznia, ale w tym roku pandemia pokrzyżowała nam plany.

Wprawdzie pierwszoklasiści mieli możliwość wypożyczania książek już od początku roku szkolnego, wzięli także udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których poznali zasady zachowania w bibliotece i korzystania ze zbiorów, ale w listopadzie przeszli na zdalne nauczanie i uroczystość pasowania musieliśmy przełożyć na późniejszy ternmin.
Podczas spotkania w bibliotece dzieci wysłuchały opowieści pt. "Najwyższa na świecie wieża z książek" i "Czytanie jest super!", a później złożyły przyrzeczenie, po którym nastąpił akt pasowania i przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia oraz wręczenie upominków - zakładek do książek i wyprawek czytelniczych otrzymanych z Instytutu Książki w Krakowie w ramach projektu "Mała książka - wielki człowiek".