Konkurs ,,Moje ulubione miejsce spotkania z Przyrodą”

Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs fotograficzny.
Nagrody będą do odebrania w bibliotece szkolnej po weekendzie majówkowym.

Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego ,,Moje ulubione miejsce spotkania z Przyrodą”:
I miejsce - Wojciech Niemiec 1c
II miejsce - Hubert Sawicki 2a
III miejsce - Maja Głowacka 1a
Wyróżnienia: Eryka Żelasko 1b, Oliwia Chromiec 1b, Adam Dudek 1a, Karol Buch 02, Bruno Sienkiewicz 01

I miejsce - Natalia Kalicińska 7a
II miejsce - Mateusz Maszkowski 6b
III miejsce - Maciej Bednarz 4b
Wyróżnienia: Maciej Buch 5c, Jan Dudek 4d, Kacper Lange 5b, Mateusz Drabiński 6a, Dominika Jazienicka 6a

Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom, nakazom (zgaś światło, zakręć kran itp.) i jednorazowym akcjom. W związku z tym Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs fotograficzny pt.,,Moje ulubione miejsce spotkania z Przyrodą”, by zachęcić uczniów do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Chcieliśmy, aby dzieci odeszły sprzed monitorów komputerów, tabletów i wyruszyły do lasu, na łąkę, do parku albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku, w swoim ogrodzie czy na  balkonie. Aby poświęciły czas na bycie z Przyrodą, na refleksje jak jest dla nas ważna, ale i fascynująca, piękna, ciekawa.

Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: edukacja wczesnoszkolna klas 0-3 oraz uczniowie starsi klas 4-7. Uczestnicy wysyłali zdjęcia  ukazujące ulubione miejsca kontaktu z przyrodą - urocze zakątki z niedzielnych spacerów, weekendów, podczas których miło spędzali czas. Próbowali także uchwycić pierwsze oznaki budzącej się do życia przyrody.