Spotkanie z trenerem OKK - Ploch Team

Spotkanie z trenerem OKK - Ploch Team

7 listopada uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych mieli okazję poznać światowej sławy trenera kajakarstwa Marka Plocha. Podczas swojej kariery pracował on z reprezentacjami siedmiu krajów, a liczne sukcesy zostały zwieńczone złotym medalem olimpijskim chińskich kanadyjkarzy. Podopieczni polskiego szkoleniowca – Meng Guanliang i Yang Wenjun – dwukrotnie zwyciężyli na igrzyskach olimpijskich (w Atenach  i Pekinie). Teraz Marek Ploch poprowadzi Oławski Klub Kajakowy Ploch-Team. Terenu użyczył właściciel Tawerny Kapitańskiej i to właśnie w Ścinawie Polskiej rozpocznie działalność klub. „Kiedy wyjeżdżałem z kraju, mieliśmy kajakarstwo na dużo wyższym poziomie. Chcemy wrócić na mapę polskiego kajakarstwa i stworzyć w Oławie ważny ośrodek tego sportu” – zdradza swoje plany trener. Karierę sportową mogą rozpocząć dziewczęta i chłopcy w wieku 12-15 lat. Dorośli natomiast mogą się uczyć wiosłowania na smoczych łodziach.
Zapisy: tel. 533 171 626 lub okk.plochteam@vp.pl