Światowe Archiwum Uśmiechu

„Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka”. Podpisujemy się pod ideą upiększania świata poprzez uśmiechanie się do siebie, promowanie dobra, pomaganie innym, dlatego postanowiliśmy dołączyć do fundacji „Krok po kroku” oraz stowarzyszenia „Tęcza”, by wspólnie zbudować wielki uśmiech pod auspicjami Światowego Archiwum Uśmiechu.

14 listopada Marek Wysoczyński - pomysłodawca ŚAU- wraz ze światowej klasy bokserami – Przemysławem Saletą
i Marianem Kasprzykiem poprowadzili warsztaty, na których spotkali się uczniowie naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie, by uwiecznić swoje uśmiechy. „Uśmiech na kartce działa jak tabletka przeciwbólowa, psychoterapia, dobre słowo, ciepły gest. Nie sposób patrząc na niego nie pomyśleć o czymś przyjemnym
i... nie uśmiechnąć się” – przekonywał Marek Wysoczyński. Pan Marek zabrał nasze uśmiechy do Kanady i Japonii, ponieważ Światowe Archiwum Uśmiechu krąży po świecie, by pomagać dzieciom i promować dobro. Na zakończenie spotkania utworzyliśmy ze zgromadzonymi na szkolnym orliku wielki uśmiech, który został sfotografowany przez małego drona.

Zapraszamy do obejrzenia filmu