X Miejski Konkurs Interpretacji Poezji Angielskiej i Niemieckiej

23 marca w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego odbył się X Miejski Konkurs Interpretacji Poezji Angielskiej i Niemieckiej, który zorganizowały oławskie szkoły podstawowe – SP nr 5 i SP nr 8. Współorganizatorem konkursu i sponsorem nagród był Urząd Miejski w Oławie. Sponsorami nagród książkowych byli również: wydawnictwo anglojęzyczne Macmillan i Księgarnia Językowa „Polanglo” z Wrocławia. W konkursie wzięło udział 23 uczniów ze wszystkich oławskich szkół podstawowych. Konkurs prowadziła nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Oławie - Elżbieta Zborowska. Zmagania uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: język angielski – Anna Bagińska (nauczyciel SP1), Marta Rubaszewska (nauczyciel SP2), Edyta Skirycz (nauczyciel SP4), Agnieszka Tchorowska (nauczyciel SP5), Ewa Nowicka (nauczyciel SP8) oraz język niemiecki – Wioletta Frischmann (nauczyciel SP8), Dorota Salimandra-Wołowiec (nauczyciel SP1) i Renata Leśkiewicz (nauczyciel SP5).

Wśród laureatów nie zabrakło naszych uczennic.
Poezja angielska:
Aleksandra Maszyńska kl. 5a - II miejsce