Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2015 r. uczniowie kl.IVc i Vc zaprosili przedstawicieli władz oświatowych, pracowników szkoły oraz uczniów klas IV-VI na apel, by wspólnie spędzić czas na zabawie.

14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie kl.IVc i Vc zaprosili przedstawicieli władz oświatowych, pracowników szkoły oraz uczniów klas IV-VI na apel, by wspólnie spędzić czas na zabawie:

Zebraliśmy się tu dzisiaj w takiej sprawie,

Aby razem spędzić ten czas na zabawie.

Choć goście szacowni i poważne miejsce,

Pozwolimy sobie pośmiać się przy święcie.

Obchodzą  je dzisiaj wszyscy pedagodzy:

Krzewiciele wiedzy, wychowawcy drodzy

Oraz liczna grupa dzieci i młodzieży,

Która do systemu oświaty należy.

Czyli krótko mówiąc – jest to święto szkoły!

Jej więc poświęcamy ten program wesoły.

Program artystyczny, przygotowany przez panie Elżbietę Pater i Ilonę Różalską, obfitował w zabawne wiersze i piosenki o tematyce szkolnej. Gościom bardzo podobał się występ gitarowy Patryka Kotasa oraz utwór „Zimny drań” w wykonaniu Oskara Kastelika.

Podczas uroczystej gali wszystkich pracowników szkoły oraz jej przyjaciół uhonorowano „orderami” w podziękowaniu za zaangażowanie i trud włożony w edukację i wychowanie podopiecznych. Pani dyrektor Barbara Jarocka, „za troskę o wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz za czuwanie nad wszystkim, co dzieje się w szkole”, została odznaczona Orderem Oczu Dookoła Głowy. Polonistkom wręczono Order Profesora Miodka, nauczycielkom matematyki Order Pitagorasa, a pani od historii – Order Wehikułu Czasu. Pedagog i psycholog otrzymały Order Matczynej Troskliwości. Nauczycielki języków obcych odznaczono Orderem Wieży Babel, katechetki Orderem Anielskiej Cierpliwości, a wuefistów- Orderem Fair Play. Order Czterolistnej Koniczyny przyznano nauczycielkom przyrody, zaś Order Przyjaciółki Moli Książkowych otrzymały panie bibliotekarki. Nauczycielkom przedmiotów artystycznych wręczono Order Tęczowej Wróżki oraz Order Łowcy Talentów, Order Surfinstruktora otrzymała natomiast nauczycielka informatyki. Pani sekretarka zasłużyła na Order Mistrzyni Dokumentów, a pracownicy obsługi otrzymali Ordery Syzyfowej Pracy.

Pan Burmistrz oraz inne osoby, które przyczyniły się do termomodernizacji, zostały uhonorowane Orderem Renowatora „Ósemki”, a odpowiedzialnych za finanse i zarządzanie  nagrodzono Orderami Sprzymierzeńców i Mistrzów Finansów.

Klasy młodsze również spotkały się w tym dniu na uroczystym apelu przygotowanym przez panią Justynę Stadnicką i klasę IIa. Nie tylko dzieciom, ale i nauczycielom bardzo podobał się skecz „Lekcja wytrzymałości”. Później był czas na życzenia i słodkie upominki.