Pasowanie na czytelnika 2015

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

Pierwsze miesiące roku szkolnego są wyjątkowe przede wszystkim dla uczniów, którzy rozpoczynają naukę – dla pierwszoklasistów. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i pasowanie na ucznia to wydarzenia, które pamięta każdy z nas.

Listopad również był dla uczniów klas pierwszych miesiącem szczególnym – zostali pasowani na czytelników. Dzieci spotkały się wraz z wychowawcami  w bibliotece, gdzie czekał ich niełatwy sprawdzian - musiały wykazać się wiedzą na temat zasad obowiązujących w bibliotece szkolnej. Ponieważ uroczystość pasowania została poprzedzona lekcjami bibliotecznymi, a wielu pierwszaków już w ubiegłym roku korzystało z naszej biblioteki, świetnie poradzili sobie ze wszystkim zadaniami. Po sprawdzianie wiedzy można było przystąpić do aktu pasowania. Panie bibliotekarki pasowały  na czytelników oczywiście książką, a w prezencie dzieci otrzymały zakładki oraz listy - do małych czytelników i do ich rodziców. Wszystkich pierwszoklasistów zachęcamy do częstych odwiedzin biblioteki i czytelni oraz życzymy wiele radości z odkrywania cudownego świata książek.