Miedzyszkolny Konkurs Recytatorski Klas I-III

24 lutego 2016 r. uczniowie wszystkich oławskich podstawówek wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Klas I-III zorganizowanym  przez naszą szkołę.

„Ósemkę” reprezentowały: Emilia Lech z kl. 1e,  Alicja Waś z kl. 2d i Gabriela Pałucka z kl. 3b.
Jury w składzie – Bogumiła Bobińska, Edyta Jarkiewicz, Iwona Mróz – przyznało trzy pierwsze miejsca oraz trzy wyróżnienia.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali: Amelia Szewczyk (SP nr 2), która zaprezentowała utwór L.J. Kerna „Pan Tygrys”, Zofia Kruk (SP nr 1) recytująca wiersz J. Tuwima
„W aeroplanie”  i Sebastian Lengole (SP nr 1), który świetnie poradził sobie z niełatwym tekstem J.I. Kraszewskiego „Dziad i baba”.

Wyróżnienia przyznano Weronice Szewczyk z SP nr 2 za wiersz J.K. Siwka „Aniołek Grzeczniołek” oraz dwóm uczennicom naszej szkoły: Emilce Lech (D. Gellner „Urodziny”) i Gabrysi Pałuckiej (fragment „Pana Tadeusza” – „Chmury”).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Oławie.