Miejski Konkurs Baśniowy

1 kwietnia 2016 r. trzyosobowa drużyna udała się do ratusza, by wziąć udział w Miejskim Konkursie Baśniowym.

W krainie baśni

„Jest taki świat pięknych baśni z dawnych lat,
który nie przemija, w nim zatrzymał się czas.
Księżniczki, rycerze i paproci kwiat…
Jest taki baśni świat…”

W deszczowy poranek 1 kwietnia br. trzyosobowa drużyna w składzie: Viktoria Mikołajek (kl.4a), Amelia Ptak (kl.4c) i Bartłomiej Ptak (kl.4c) udała się do ratusza, by wziąć udział w Miejskim Konkursie Baśniowym zorganizowanym przez panie Teresę Lis i Joannę Kowalczyk - nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 - we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Oławie. W rolę klucznika z ratuszowej wieży wcieliła się pani Marta Możejko, kierownik Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej, a zadaniem czwartoklasistów było uwolnienie Pani Baśni za pomocą magicznych zaklęć. To przygotowane przez naszą reprezentację brzmiało następująco:

„Las nam dziś otwiera wielkie tajemnice,
zbierz garść jagód, trzy grzyby i piękne dżdżownice.
Gdy zrobisz to wszystko, pofantazjuj trochę,
marzenia się spełnią, gdy masz na to ochotę!”

Dzieci miały również do wykonania kilka innych zadań sprawdzających znajomość wybranych baśni, wymagających kreatywności i umiejętności językowych. W toku rywalizacji uczestnicy konkursu przemierzali kolejne baśniowe krainy: Magii i Czarów, Dobra i Wrażliwości, Tajemnicy i Sekretu, Śmiechu i Radości oraz Fantazji i Marzeń. Prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań umożliwiło uwolnienie Pani Baśni z ratuszowej wieży i okazało się miłą niespodzianką przygotowaną przez organizatorki konkursu. Baśniowy turniej wygrali uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy!!!