Poetycki ranek

Za nami XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poetycki ranek”. Poznajcie laureatów.

Już po raz trzynasty wielbiciele poezji spotkali się na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poetycki ranek”, zorganizowanym 14 kwietnia 2016 r. przez polonistki z naszej szkoły, panie Mirosławę Jagodzińską i Halinę Walczak. „Ósemkę” reprezentowali: Aleksandra Mączyńska z kl. 5b, Aleksandra Seidel z kl. 5b i Karol Lech z kl. 4b.
Uczestnicy zaskoczyli jurorów wysokim poziomem prezentacji. Było nastrojowo, emocjonalnie, a momentami zabawnie.
W oczekiwaniu na werdykt uczniowie obejrzeli fragmenty filmu „Mikołajek”. Komisja konkursowa w składzie - Mirosława Jagodzińska, Marzena Kuriata i Justyna Piotrowska – po długich obradach wyłoniła laureatów:
Julię Łabowską z SP nr 1 (I miejsce), która zaśpiewała piosenkę Hanny Banaszak „W moim magicznym domu”, Laurę Urban z SP nr 4 (II miejsce) za recytację wiersza Wandy Chotomskiej „Dziura w moście” i Aleksandrę Seidel z SP nr 8 (III miejsce) , która brawurowo wykonała utwór z repertuaru Ireny Santor „Piosenka o sąsiedzie”. Wyróżnienia przyznano: Wiktorii Prokop (SP nr 1), Mai Bartkiewicz (SP nr 2) i Aleksandrze Mączyńskiej (SP nr 8).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Oława.