II Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Ptaki Polski”

W dniu 26 kwietnia 2016 roku w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbył się II Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Ptaki Polski” dla klas IV, V, VI.

W dniu 26 kwietnia 2016 roku w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbył się II Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Ptaki Polski” dla klas IV - VI, w którym wzięli udział uczniowie oławskich szkół podstawowych. „Ósemkę” reprezentowali: uczniowie z klasy
VI d Aleksandra Golasz, Mateusz Frontkiewicz i Ada Spodniewska, z klasy V b Kaja Sikorska i Gabriela Żygadło oraz z klasy V c Kinga Diug.

Celem konkursu było poszerzenie wiadomości o ptakach żyjących w Polsce, a w szczególności gatunkach chronionych oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Uczniowie w trzyosobowych zespołach szkolnych wykonywali dziesięć zadań, które zostały przygotowane przez Panie Brygidę Baranowską i Edytę Jakubowską.

I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 8 w składzie: Kinga Diug z klasy V c, Kaja Sikorska z klasy V b, Gabriela Żygadło z klasy V b. II i III miejsce zajęły zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Zwycięzcom gratulujemy.