Pasowanie na czytelnika 2016

W tym roku pasowanie na czytelnika stało się również okazją do spotkania z autorką wierszy dla dzieci - panią Kingą Grabowską-Bednarz, która opowiedziała o swojej przygodzie z rymami i  przybliżyła pierwszoklasistom i uczniom klasy IIa  kilka wierszy ze zbiorów „Muchy”, „Pan Paluszek” i „Gdybym tak był…”.

Słuchacze przekonali się, że obserwacja otaczającego świata inspiruje poetów, a tematem wiersza może się stać właściwie wszystko:

Wpadła mucha do śmietnika:
Muchy bzyczą, gra muzyka.
Jest impreza na całego,
dla każdego coś pysznego.
Tańczą muchy, jedzą muchy,
trwają w grupach pogaduchy.
Szwedzki bufet, grill, kawiarnia,
jest cukiernia i kwiaciarnia.
Wszyscy toną w dobrobycie
i kultura jest w rozkwicie:
sztuka, moda, fotografia –
czasem się rarytas trafia.
A co chwilę jest dostawa,
z nieba leci nowa strawa,
ciuchy, prasa, kosmetyki,
rękodzieło i antyki.
A to wszystko darmo dają.
Tyle, że tu nie sprzątają.
Ale co tam lekki smród,
Taki lokal – istny cud!

/„Odpady zmieszane”/

Po spotkaniu autorskim pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników i otrzymali zakładki do książek oraz listy - do małych czytelników i do ich rodziców. Zachęcamy do częstych odwiedzin biblioteki i czytelni oraz życzymy wiele radości z odkrywania cudownego świata książek!
A wszystkich zainteresowanych twórczością pani Kingi Grabowskiej-Bednarz odsyłamy do strony internetowej http://grabowska-bednarz.pl/ i czekamy na kolejne wiersze oraz następne spotkanie.