Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

8 lutego uczniowie oławskich szkół podstawowych wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Klas I-III zorganizowanym przez naszą szkołę.

„Ósemkę” reprezentowali: Maciej Buch z kl. 1b, Pola Brzezicka z kl. 2b i Katarzyna Lala z kl. 3e.

Jury w składzie: Bogumiła Bobińska, Urszula Lisiecka, Iwona Mróz i Agnieszka Sienkiewicz wyróżniło Matyldę Plucińską z SP nr 4, Macieja Bucha z SP nr 8 i Adama Szczereckiego z SP nr 1.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali: Pola Brzezicka (SP nr 8), która zaprezentowała zabawny wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Kopciuszek”, Weronika Szewczyk (SP nr 2), recytująca utwór Wandy Chotomskiej „Hipopotam” i Rafael Szczupał-Berberana (SP nr 4), który wybrał „Kurczę blade” (także autorstwa Chotomskiej).

W marcu, podczas XIV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poetycki ranek”, wystąpią uczniowie klas IV-VI. Trzymamy kciuki za Olę Mączyńską, Gabrysię Pałucką, Olę Seidel
i Szymona Mikołajka.