Światowy Dzień Pluszowego Misia

Nie należy się bać stwierdzenia, że w tym roku obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia uczciliśmy godnie. Zbierając bowiem maskotki dla Dzieci z Wrocławskiego Hospicjum, poprosiłyśmy, by to były Misie i one rzeczywiście królowały.

Wielkie, średnie, małe, kolorowe, przystrojone, pięknie ubrane, „misiowate”, nawet ręcznie wykonane. A wszystkie puchate, mięciutkie, miluchne, po prostu z duszą. Bo takich właśnie przytulanek, powierników, „płaczoposkramiaczy” trzeba wszystkim dzieciom, a zwłaszcza tym, które dotknęła choroba.Zbiórka była rozciągnięta w czasie i przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, za co serdecznie dziękujemy Uczniom oraz ich Rodzicom, a także Nauczycielom, którzy włączyli się do akcji. W przeddzień Misiowego Święta przekazałyśmy 132 maskotki, prawie same Misie.
A że w tym roku wspomniane święto wypadało w sobotę, w poniedziałek 27 i we wtorek 28 listopada odwiedziły bibliotekę dzieci z „zerówek”, by poznać jego historię, zobaczyć wystawę pluszowych misiaczków oraz książek, których są bohaterami. Nie mogło się obyć bez czytania, ale też zabawy z klaskaniem i podskokami „w towarzystwie” Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół.
Mamy nadzieję, że nasi przyszli uczniowie opuszczali bibliotekę nie tylko z misiowymi kolorowankami w rękach, ale również z zadowoleniem.