POMAGAMY

Grudzień to okres szczególny nie tylko z tego względu, że zamyka cały rok, ale również
z wielu innych powodów. Oczekując Świąt Bożego Narodzenia stajemy się wrażliwsi na potrzeby innych, współczujemy tym, dla których ten czas - z różnych przyczyn - nie jest równie radosny jak dla nas.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że nasi Rodzice, a tym samym Uczniowie, są w kwestii pomagania niezawodni. Końcówka listopada wiązała się ze zbiórką pluszaków, głównie misiów, dla chorych dzieci przebywających we wrocławskim hospicjum. Zaraz potem drugi rok z rzędu gromadziliśmy wskazane (najbardziej potrzebne) produkty dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu, by - w niespełna dwa tygodnie po przekazaniu tych darów - włączyć się do działań wspomagających zgromadzenie na koncie ciężko chorej oławianki środków na jej kosztowne leczenie. Podczas kiermaszu ciast zebraliśmy 1263,35 zł.
Warto podkreślić, że dwie ostatnie akcje odbyły się dzięki inicjatywie mam naszych uczniów!
Oczywiście na każdym odcinku tego swoistego „maratonu” na rzecz potrzebujących odnotowaliśmy sukces, a poza prawdziwą satysfakcją, namacalną formą podziękowania stała się urocza figura Anioła przekazana z Jaszkotla na ręce Pani Dyrektor. Jesteśmy dumni,
że ze swą pozytywną energią trafił do szkolnej biblioteki, co jest i piękne, i zobowiązujące. Podobnie jak świadomość, że już w starożytności właśnie nad biblioteką widniał napis „lecznica duszy”.