Kalendarium

Środa, 2021-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

W tegorocznym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Klas I - III z satysfakcją odnotowaliśmy zwycięstwo dwóch naszych uczennic: pierwszoklasistki Liwii Kłeczek, recytującej „Kolorową krowę” i bezkonkurencyjnej trzecioklasistki Poli Brzezickiej, prezentującej „Balladę o królewnie, która na wszystko kręciła nosem”. Ponadto naszą szkołę reprezentował Maciej Buch, który przygotował „Balladę o panu Tralalińskim” i chociaż tym razem nie znalazł się w gronie zwycięzców, wiążemy z nim duże nadzieje.

         Udział w konkursie recytatorskim to prawdziwe wyzwanie. Niezwykle ważny okazuje się odpowiedni dobór repertuaru. W tym działaniu doskonale sprawdzają się rodzice, babcie, nauczyciele, bibliotekarze, ale przede wszystkim sami recytatorzy, bo przecież muszą się identyfikować z wytypowanym tekstem. Wybór i pamięciowe opanowanie utworu jest jedynie wstępem, dopiero finał - w postaci szkolnej, a nawet międzyszkolnej rywalizacji - pokazuje zarówno psychiczną odporność, jak i możliwości techniczne uczestników.
         Tegoroczny Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Klas I - III przypadł 21 lutego, więc jeszcze zimową porą, toteż kilku uczestników nie dotarło z powodu choroby, a recytacja „Bałwana” była jak najbardziej na miejscu. A że chętnie wybiegamy już myślami ku letnim miesiącom, niemałą przyjemność sprawiły nam „Wakacje” autorstwa oławianki Kingi Grabowskiej-Bednarz. Trudno wyliczać wszystkie tytuły, ale może warto wspomnieć o spotkaniu z „Czarownicą”,  podjęciu wyzwania i zmierzeniu się z „Wierszem, w którym cały czas syczy” oraz dwukrotnej „przejażdżce” „Lokomotywą” (bo rzecz jasna dwie osoby prezentowały ten właśnie tekst).
      Z satysfakcją odnotowaliśmy zwycięstwo dwóch naszych uczennic: pierwszoklasistki Liwii Kłeczek, recytującej „Kolorową krowę” i bezkonkurencyjnej trzecioklasistki Poli Brzezickiej, prezentującej „Balladę o królewnie, która na wszystko kręciła nosem”.Poza dziewczynkami na wyrazy szczególnego uznania, zasłużył uczeń klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 4- Rafael Szczupał-Berberana, który recytował „Całuski i buziaczki”.

Gratulujemy!
    


 

 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie